Členové Photonu mají bohaté zkušenosti s jednou z nejčastějších reportážních zakázek - totiž svatbou. Řádně a zodpovědně pojaté focení začíná už ráno při přípravách a fotograf se nesmí nechat odradit nervózními přibuznými a krajně napjatou atmosférou v domě, naopak, musí působit jako tmelicí prvek a dolovat ze svatebčanů úsměv za úsměvem.
Při obřadu samotném je jeho úkolem nepřekážet, ale být všudypřítomný a pohotový, stejně jako u házení květiny, zametání střepů nebo přenášení přes práh. Vzít do hrsti všechnu výřečnost musí fotograf při vytváření skupin - od nějvětší čítající mnoho desítek hostů, přes širší a užší rodinu, až po samotné novomanžele, kteří jsou ti nejméně trpěliví ze všech.
Obědem se obvykle slavnostní den láme do své uvolněnější části a hosté spontánně vytvářejí skupinky a žádají sami fotografa o snímek. Zábava se rozjíždí a vznikají snímky nearanžované a spontánní...

Photon nabízí krom prostého vyfocení slavnostního dne také vytvoření svatební fotografické knihy, tisk a adjustaci vybraných snímků, černobílé zachycení svatby na film a tedy i černobílé papírové zvětšeniny, ale také předsvatební snímky budoucích manželů na pozváky nebo oznámení (plus grafické zpracování). Šíře výstupů je neomezená.

Foto: Jitka Hejtmanová a Gabriela Kontra